Adutiškio slaugos ir reabilitacijos centras įsikūręs Adutiškio miestelyje, Švenčionių rajone. 

 

    Adutiškis – miestelis Švenčionių rajono savivaldybės teritorijoje, apie 100 km į šiaurės rytus nuo Vilniaus, prie kelio Švenčionys–Pastovys, 28 km į rytus nuo Švenčionių, prie pat Lietuvos valstybės sienos su Baltarusija. Adutiškis ribojasi su Baltarusijos Krukių kaimeliu. Seniūnijos centras, 2 seniūnaitijos (Ąžuolo ir Naujasalio).

    Yra Švč. Mergelės Marijos Škaplierinės bažnyčia, pastatyta 1913 m, veikia Adutiškio vidurinė mokykla, biblioteka (nuo 1945 m.), muitinė, paštas (LT-18039), trikotažo įmonė.

     Miestelis išsidėstęs ant kalvų prie Kamojos upės vingių, šlaitai raguvoti. Netoli miestelio – pats šiaurryčiausias, kartu ir atkampiausias rajono pakraštys – Antanų giria, kuri nusidriekia toli į Baltarusiją ir susijungia su Polocko lygumos giriomis, siekiančiomis net Dauguvą.

 

      Miškingose ir kalvotose vietovėse, šalia ant aukštos kalvos – baroko stiliaus bažnyčia. Papėdėje gražus upelis, medžiai, šiuolaikiškai sutvarkyta aplinka. Centras įsikūręs nuostabiame gamtos kampelyje, apsuptame medžių žalumos ir vandens ramybės. Šalia esantis upelis suteikia puikias galimybes pažvejoti. Pakrantėse būtų įrengtos pavėsinės, grilio vietos. Stalo žaidimų vieta, supynės, pasivaikščiojimo takai džiugintų ne tik vyresnio amžiaus gyventojus, bet ir juos aplankančius gimines ir artimuosius. Ateityje numatyta sudaryti galimybes seneliams auginti paukščius – vištas, žąsis, antis, ar nedidelius gyvūnėlius, tokius kaip triušiai, avys. Daugiau informacijos apie miestelį >>>